Wyprawki Czytelnicze dla Przedszkolaków! Otwieramy kolejny sezon akcji „Mała Książka Wielki Człowiek”

Utworzono dnia 31.10.2022

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi Gminną Bibliotekę Publiczną w Dębem Wielkim,  otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Krasnal w Krzywej Czapce” Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej  oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” ,to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom.

W tym roku posiadamy również książki w ukraińskiej wersji językowej dla Małych Czytelników z Ukrainy. Autorem przekładu jest Ostap Slyvynsky.

Kampania Mała książka - wielki człowiek to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Plakat promujący akcję "Mała Książka Wielki Człowiek"